Ana Sayfa
Darbe Karşıtı Bildiri
BİLDİRİMİZDİR !!!

BİLDİRİMİZDİR !!!

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Senatosunun

15 Temmuz Darbe Girişimine Karşı Bildirisidir

 

Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu evrede birlikte var olma savaşı veren bu kutlu vatanın Üniversite gençleri olarak aşağıdaki bildiriyi kamuoyuna sunuyoruz.

15 Temmuz gecesi, kendini çiğnetmek pahasına namusunu çiğnetmeyen şehitlerimizle, bombalara ve kurşunlara göğsünü siper eden gazilerimizle, halkına ateş etmeyi reddederek, onurunu vermek yerine hayatını vermeyi tercih eden vatansever askerimizle, halkını korumak için gözünü kırpmadan mücadele eden polisimizle birlikte bu vatanın geleceği için kalemlerine sarılan ve bilime hizmet eden Sakarya Üniversitesi gençleriyiz.

Bizler darbe karşıtı Sakarya Üniversitesi Öğrenci Senatosu üyeleri olarak tüm darbeler gibi bu darbe girişimini de kınıyor, yönetime el koymaya yeltenen, demokrasimizin kalbi yüce meclisimizi bombalayan ve sivil halka ateş açan darbecilerin yargılanmasını ve hak ettikleri en ağır cezalara çarptırılmasını istiyoruz.

Bizler Vatan diye derdi olan Türk gençleri olarak “Mesele Vatansa gerisi teferruattır” sözünü şiar edinerek ülkemizin aydınlık geleceği için gayret sarf edeceğimize yüce Türk Milleti önünde şehitlerimize söz veriyoruz.

 

                                                                                                                                                                                                                Sakarya Üniversitesi Öğrenci Senatosu